Bleskovka: Method na Orlíku

Je tady první "bleskovka" od vody. Nově na blogu zavádíme tento koncept krátkých reportáží z našich výprav k vodě. Bleskovky budou vždy jasně zaměřeny na konkrétní cílovou rybu, krmení, revír, způsob lovu.... Tentokrát z mého víkendového výjezdu na Orlík.
Cílová rybakapr, cejn
Metodamethod feeder
Prut2x Trabucco Sygnum MRX-V do 75g
Naviják2x Ryobi NCRT Slam 4000
VlasecCralusso General match 0,18 a 0,22 mm
NávnadaSonubaits Match method mix
Mikbaits pstruhové peletky 4mm
NástrahaSonubaits Method boilies Pineaple
Halibut Peleta 8mm (červená)
Chytil Feederové pelety 8mm švestka
RevírOrlická přehrada
Po změně času je čím dál náročnější efektivně strávit u vody alespoň pár hodin, zvláště pro nás pracující. Bez toho, abych měl vše dopředu připraveno a nachystáno v autě, si výpravu v tomto období ani neumím představit. V tomto duchu jsem se včera rozhodl vyrazit na Orlickou přehradu, ke které to mám zhruba 25 km daleko. Přijel jsem z práce a vypálil směr ryby. Ve chvíli kdy jsem dorazil k vodě jsem věděl, že mám maximálně 3 hodiny na to, ryby zaujmout a nějaké úspěšně zdolat. Bohužel, nedá se nic dělat, ale jak všichni víme, v 17:30 už je absolutní tma.

Proto má volba padla na method feeder. Zkusím ryby přesvědčit silným method mixem a výraznou nástrahou, alespoň ušetřím čas s rozkrmováním místa a čekáním, než ryby ve studené vodě místo najdou a začnou se zde krmit. Když vše vybalím a připravím, hledám ryby různě daleko před sebou a pokud záběr nepřichází přehazuji a zkouším jiné místo i hloubku.

Konečně na vzdálenosti 20 m dostávám 3 záběry v krátkém sledu za sebou. Vytahuji 2 cejny kolem 40 cm a na třetí záběr se do prutu opírá šupináč lehce pod 60 cm a 3,5 kg (zdokumentován níže).

Kolem 16:45 viditelně ochabují záběry, ruku v ruce se zacházejícím sluníčkem. V 17:00 už je šero a já vše balím. Do auta přicházím už za tmy. Ačkoli jsem na každý prut dával jiné krmení a sám jsme věřil více method mixu, který by měl ve studené vodě fungovat rychleji než peletky, opak byl pravdou. V krmítku namačkané pstruhové pelety jasně zvítězily: na záběry asi 6:2.

Jako nástraha se tentokrát osvědčilo plovoucí method boilies zvednuté nad dno. Barva byla bílá, ale té bych tolik významu nepřikládal. Důležité bylo spíše to, že se nástraha pohybovala kousek výš (do 10 cm), než leželo samotné krmítko.

Lovu zdar a těším se u další "bleskovky".

SHARE
    Blogger Comment
    Facebook Comment

2 komentářů: